1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. REPLY 1988 – 2015 Güney Kore Dizi Tanıtımı

REPLY 1988 – 2015 Güney Kore Dizi Tanıtımı


Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Reply 1988

8Dp5zk.jpg

Adı: Reply 1988 응답하라 1988 
Tür: Romantik, Komedi, Gençlik
Yönetmen: Shin Won-Ho
Senarist: Lee Woo-Jung
Yapımcı: –
Yayıncı: tvN
daum: 5.2
Bölüm Sayısı: 20
Sezon: 3
Yapım Yılı: 2015 – 2016
Yayın Tarihi: 5 Kasım 2015 – 16 Ocak 2016
Yayın Günleri ve Saati: Cuma & Cumartesi – 19:50
Dili: Korece 
Ülke: Güney Kore

Konusu:
Dizi, 1988 yılında dört lise öğrencisi olan Duk-Sun (Hyeri), Jung-Hwan (Ryoo Joon-Yeol), Sun-Woo (Ko Gyung-Pyo), Dong-Ryong (Lee Dong-Hwi) ve birde go oyuncusu olan Taek’in (Park Bo-Gum) etrafında dönmektedir. Bu beş kişi çok küçük yaşlarından itibaren arkadaştır. Onlar hep birlikte büyümüşlerdir ve bu güne kadar birbirlerinin komşularıdır. Ayrıca bu beş arkadaşın aileleri de birbirleri ile iyi anlaşmaktadır.

Karakterleri:

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)

Hyeri dizide, okuduğu lisede adı kötüye çıkan ve 999. sırada yer alan Duk-Sun karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, parlak bir kişiliğe sahiptir ve şarkı söylemek, dans etmek konusunda yetenekli birisidir. O, beş kişilik arkadaş grubundaki tek kızdır. Duk-Sun’un ailesi yoksuldur ve onlar yarı bodrum katında bulunan bir dairede yaşamaktadırlar. Duk-Sun’un babası Dong-Il (Sung Dong-Il) başkasının borcuna kefil olduğu için para kaybetmiştir. Ayrıca onun karakteri ablası ile iyi geçinememektedir.

Ryoo Joon-Yeol dizide, okuduğu lisenin en iyi öğrencilerinden biri olan Jung-Hwan karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri vurdumduymaz, alaycı ve sürekli homur homur homurdanan bir kişiliğe sahip birisidir. O, futbol aşığı birisidir. Jung-Hwan’ın ailesi bir gecede zengin olmuştur.

Ko Gyung-Pyo dizide, okuduğu lisede örnek öğrencisi olan Sun-Woo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, iyi bir evlat ve iyi bir abidir. Sun-Woo’nun babası öldükten sonra onu ve kız kardeşini annesi tek başına büyütmüştür.

Park Bo-Gum dizide, popüler bir go oyuncusu ve go oyununun dehası olan Taek karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, okulunu bıraktığından beri sadece Duk-Sun, Jung-Hwan, Sun-Woo ve Dong-Ryong ile arkadaşlık yapmaktadır.
Lee Dong-Hwi dizide, beş kişilik arkadaş grubunun aylağı olan Dong-Ryong karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, arkadaşları ile beraber dışarıda takılmayı, dans etmeyi sevmektedir ve derslerinden daha çok kızlarla ilgilenmektedir.

Oyuncuları:

Geoit - Reklam Alanı (Yazı Sonu)